סלוני עור – המדריך המלא

תהליך הייצור ועיבוד העור

המומחים של אולטימה ריכזו עבורכם את מאגר הידע המקצועי כדי שתדעו יותר לפני קניית סלוני עור. ההיצע כיום בישראל גדול בדרגות איכות שונות עד לכדי קיצוניות, אז מאיפה מתחילים? סדרת כתבות שריכזו מומחי אולטימה יכניסו קצת עור לעניין!

עיבוד העור

זהו התהליך ההופך את העור הגולמי למצב שבו אין הוא מתקלקל, ויחד עם זאת הוא שומר על המבנה הראשוני והטבעי של הסיבים. לאחר שהעור הגולמי (HIDE) עבר תהליך צביעה, הוא מוגדר כעור ( LEATHER).

חומר הגלם

מבחינים בעור מעורות של בעלי חיים גדולים לבין אלה של בעלי חיים קטנים יותר. הגודל קובע כיצד יש לכנות אותם. בעלי החיים הגדולים כגון בקר ומוס (הצבי האמריקאי) הם בעלי hides, הקטנים יותר כגון כבשים ועגלים הם בעלי skins.

עורות – גולמיים

עור ULTIMA מופק מעור גלמי מסוג hide של בקר. הטיפול המצוין בבעלי החיים והאקלים תורמים לאיכות הגבוהה של העור. עבור התוצאה הסופית חשוב כי העורות יהיו בעלי עובי דומה לזה הקיים ברובו של שטח העור. עורות של פרות שהמליטו פעמים רבות, לדוגמה, דקים ומתוחים יותר בצדדים. מאידך עורות של שוורים יותר אחידים. צד הפרווה מכונה צד שיער, הצד הפנימי צד הבשר.

הטבע משאיר עקבות

בעור המוגמר ניתן להבחין, בין היתר, בסימנים של עקיצות חרקים, בצלקות של פצעים אשר נרפו ובקפלי העור של בעל החיים. זה מוסיף הרבה לתכונות הטבעיות של העור.

סלוני עור

טיפול מקדים

העורות הגולמיים מגיעים למפעל לעיבוד העורות במצב מומלח ומקופל. ממיינים אותם ומסמנים אותם במספר. מרגע זה ניתן לעקוב אחרי כל עור גלמי במשך כל תהליך הייצור, עד למצב של עור מוגמר. עיבוד העור מצריך את שחזורן ושמירתן של התכונות אשר אפיינו את המצב של העורות בתקופת החיים של בעל החיים. הבחירה הראשונית של העור נעשית על פי קריטריונים של גיל, מין, גזע ואץ המוצא של העור.

חוזק, רכות וצבע

התהליך מחולק לשני שלבים: השלב הרטוב ושלב הגימור.
בשלב הרטוב מקנים לעור את חוזקו, רכותו ואת צבעו, הגימור קובע את המראה ואת התכונות הסופיות של העור.

“הצלחה או כשלון”

התהליך הרטוב מתחיל בהשריה במכלים סובבים גדולים המכונים מערבלים. באמצעות מים חמים משחררים את העורות ממלח, זיהומים ושאריות דם. לאחר מכן מגיעים לשלב הטיפול בסיד, בו מוסר גם השיער. ניתן לומר כי בשלב זה נקבעת ההצלחה או הכשלון של עיבוד העור. במלים אחרות, ממבצעי המשימה הזאת דרושים שיקול דעת מצוין ונסיון רב מאוד כדי לבצע את הטיפול בהצלחה.

לאחר 24 שעות

אחרי ההשריה והטיפול בסיד הנמשכים כ- 24 שעות, מגיע לשלב הסרת שאריות הבשר. כאן מסירים את הרקמה החיבורית, את השומן ואת שאריות הבשר מהצד התחתון של העורות. הסיד גורם לאלקליניות העורות הגולמיים. לכן יש לבצע הסרת סיד, ציפוי ולבסוף צריבה. בקיצור, התהליך קשור בהפיכת העורות לחומציים ולקליטים לאמצעים הבורסקיים (לעיבוד עורות).

WhatsApp chat

מבצע קיץ
באולטימה רהיטים

השאירו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם...

ט.ל.ח | *על הדגמים המשתתפים במבצע | כפוף לתקנון

רוכשים מערכת ישיבה

ומקבלים מתנה יוקרתית

רוכשים מערכת ישיבה

זיכוי של עד 3000 ש"ח
על מערכת הישיבה הישנה