תכונות העור של הסלונים של אולטימה

תכונות העור של הסלונים של אולטימה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סלוני עור – בחינות ובקרת איכות

התכונות הטכניות של סוגי הגימור השונים נבחנים באופן קבוע במעבדתנו. מכל מנה של עור מוגמר אנו דוגמים אקראית יריעת עור אחת. זו נבדקת בבדיקות הבאות.

עמידות בלהבה

ממקמים סיגריה דולקת על דגם קטן אשר רופד בעור הנבדק. הלהט חייב להמשך עד להיכלותו, דבר האורך 5 דקות בקירוב, וחייב להיכבות מבלי לפתח להבה. בדיקה זו מתבצעת אך ורק במשפחת עורות הפרפקט.

עמידות בדהייה

בבחינות של עמידות הצבע בפני דהייה בהשפעת האור משתמשים מפעלי הצביעה והמפעלים לעיבוד עורות באותו קנה המידה, בקנה המידה הכחול הבינלאומי. הם משווים את החומר הנבחן עם 8 דגמים שונים של צמר אשר נצבע לכחול. לתוצאות הטובות ביותר ניתן הציון שמונה, לגרועות ביותר הציון אחד.
כדי לעמוד בבחינה חייב עור הטבעי לקבל לפחות את הציון שלוש. עור
ממשפחת הפרפקט חייב לקבל ציון בין חמש או שש. עור עבור מכוניות ולשימושים טכניים מגיע, במקרה הטוב ביותר, לציון שבע. רק בבדים ניתן להגיע לערך הגבוה ביותר.

שפשוף יבש, שפשוף NG רטוב, שפשוף זיעה

לבחינה של כושר העמידה של גוון העור בתנאי בלייה ושחיקה אנו משתמשים בחלק מרובע של לבד צמר, בקירוב במידות 15 על 15 מ”מ. מחברים את חלק הלבד למתקן אשר גורר אותו הלוך ושוב על גבי העור הנבדק בפעול עליו כוח של 1 ק”ג. הניסוי מבוצע במצב יבש וגם רטוב של הלבד. בשפשוף הזיעה מרטיבים את הלבד בתמיסה בעלת ערך הגבה (pH) של 9. אחרי מספר קבוע של שפשופים אנו בודקים כדי לראות אם הלבד גרם לשחיקת העור. שחיקה כלשהי מושווית לקנה המידה האפור הבינלאומי. (international grey-scale) התוצאה הטובה ביותר ללא כל שחיקה הנראית לעין מקבלת את הציון חמש, הגרועה ביותר את הציון אחד. הדרישות לאיכות מוגדרות כיחס בין מספר תנועות השפשוף לבין השחיקה המותרת, לדוגמה 80 / 4 או 500 / 4.

תהליך הפיכת עורות גולמיים לעור ULTIMA מוגמר נמשך שישה שבועות. בנוסף לכך דרוש ידע מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.
אף אם אנו משתמשים ברוב שלבי הייצור במכונות, זאת היד והעין אשר קובעות את התוצאה.

מערכת ישיבה פינתית

אדהזיה של הגימור

הניסוי מתבצע רק על עורות בעל העמידות המושלמת בעלי הפיגמנטציה הקלה בצד השיער ועל משפחת עורות הפרפקט. תוצאות הבחינה מבטאות ביחידות של ניוטון (N) באיזה מידה דבקים הצבע והשכבה המגנה לעור.לוח קטן מודבק אל העור, ונמשך לאחר מכן מהעור באמצעות מכונה מיוחדת. על הגימור לעמוד בכוח משיכה של 2.0 N/cm ללא הפרדה.

חוזק קריעה

הבחינה מציינת את כוח המשיכה בו עומד הדגם הנבדק מבלי להיקרע, באמצעות ערך ביחידות ניוטון לס”מ (N / cm) . הכוח מבוטא עבור כל מילימטר של עובי הדגם. לצורך ביצוע הניסוי ממקמים במכונת הבחינה דגם במידות 40 על 100 מ”ממושכים את הדגם במהירות 100 מ”מ לדקה. כוח המשיכה נרשם לפחות 5 פעמים במשך הניסוי. כדי לעמוד בבחינה חייב עור ULTIMA לעמוד לפחות בעומס של 20 ניוטון למ”מ.

עובי

למדידת העובי אנו משתמשים במיקרומטר בעל דיוק של 0.01 מ”מ. הערך הממוצע של 5 קריאות נרשם כעובי הדגם הנבחן.

כדי להתרשם מקטלוג סלוני העור לחץ כאן.

WhatsApp chat

מבצע קיץ
באולטימה רהיטים

השאירו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם...

ט.ל.ח | *על הדגמים המשתתפים במבצע | כפוף לתקנון

רוכשים מערכת ישיבה

ומקבלים מתנה יוקרתית

רוכשים מערכת ישיבה

זיכוי של עד 3000 ש"ח
על מערכת הישיבה הישנה