מכניסים את החוף הביתה-עיצוב פנים בגווני בריזה ימית - אולטימה רהיטים

מכניסים את החוף הביתה-עיצוב פנים בגווני בריזה ימית

אין כמו הים הכחול הגדול, ואין הרבה אנשים שלא אוהבים אותו. לכן אין פלא שעיצוב פנים בהשראת חוף הים הפך לפופולרי הן בקרב מעצבי פנים והן בקרב בעלי הבתים. הסגנון הנינוח והרענן מזכיר לנו את ימי הקיץ או איזה חופשה אקזוטית כאשר רק שמש, החול, הגלים והמים נמצאים במרחק של זריקת צדף משם ומכניסים לחיינו את ההילה הבוהקת, הממריצה והיפה שיש במים הכחולים והשמים התכולים.

עיצוב פנים בהשראת הים מתמקד ביצירת אווירה מרגיעה, אוורירית ושמחה זו לא רק במשך עונת שנה אחת, אלה במהלך כל השנה.

סגנון החוף אינו אומר שעליכם להעמיס את הבית במוטיבים הקשורים בים. והמטרה היא ליצור איזון עדין בין אלמנטים המאפיינים את הסגנון לבין עיצוב עכשווי ומקורי.

רוצים לדעת כיצד ניתן לעשות זאת מבלי להכניס חול הביתה? הנה המדריך השלם שילמד אתכם כיצד להרגיש ים ביבשה.

צבעים בהשראת חול, צדפים, מים ושמים

היופי והקסם של חדר האמבטיה או כל חלל אחר בבית המעוצב בהשראת חוף הים, נמצא ביכולת שלו לקרב אותנו לטבע בתוך משכננו המרגיע. הדרך הטובה ביותר להשיג זאת היא באמצעות שימוש בלוח הצבעים שלחוף יש להציע לנו, כאשר הקירות שלנו יישארו בצבע לבן ונקי שישמש כתפאורה לצבעוניות המדהימה של הים (כחול על גווניו) ולצבעים הניטרליים שמשקפים את החול, הקונכיות והצדפים.

כאשר בוחנים את השימוש בצבע בעיצוב זה, יש לחשוב על הגוונים המייצגים את הים ועל הגוונים טבעיים שניתן למצוא על חוף חולי, כאשר הלבן שברקע משמש כסוג של היילייטר המדגיש ומקפיץ את כל שאר הצבעים שבחרתם.

במידה ולבן לא עושה לכם את זה, תוכלו להשתמש בגוונים אחרים בהשראת הים כמו: גווני בז' חוליים, צבעי שמנת בהירים, אוף-וויט או מצבעי שקיעה בגוונים בהירים ואפילו כחול בהיר וחיוור יעבוד טוב במקרה זה. שאר החלל יטובל בצבעים מרעננים של כחולים בהירים, תכלת, ירוק-כחלחל, והרבה טורקיז. צבעים אלה על גווניהם, יהיו תוספת מושלמת שתדגיש את החלל ותחייה אותו.

ריהוט מעץ טבעי מתאים ביותר לעיצוב פנים בהשראת הים, כאשר העץ המשולב במגוון פריטים כמו: מדפים, שולחנות, כיסאות, פינות אוכל ועוד, יכול להישאר במראה הטבעי והחשוף או להיצבע בגוונים של חום או בז. לחובבי הים המובהקים מומלץ לסייד את העץ בלבן ולצבוע חלק מהרהיטים בכחול או לשלב פריטים בגוון זה, ולהרגיש ממש כמו בסנטוריני יוון.

תוכלו לשלב בעיצוב גם את הטורקיז שבלעדיו חווית החוף איננה שלמה כלל.

טורקיז הוא הרבה יותר מאבן חן. גווניו הרבים ואיכויותיו הנפלאות משתלבות יחד ויוצרות עולם של שמחה וחינניות. בדיוק כמו אבן החן, מהות הצבע חקוקה עמוק בהיסטוריה האנושית בגוון המביא שלום, הרמוניה ואושר מתמשך, אולי בגלל זה אנחנו כל כך רגועים כשאנחנו חוזרים מהים?

האיזון הייחודי של טורקיז לא רק הופך אותו לבולט בספקטרום הצבעים, אלה גם דומיננטי בסכמת  העיצוב שבביתכם.  תוכלו לשלב אותו במגוון טונים וגוונים, החל מטורקיז טהור, אקוומרין, כחלחל-ירקרק ועוד.

העדיפו לשחק עם נגיעות טורקיז בכריות, וואזות, מסגרות למראות ועוד. חשוב שתצרו קונטרסט בין הצבעים, אך יש לדאוג לאיזון נכון שלא ישתלט על ההרמוניה.

ויהי אור כמו ביום קיץ בהיר

האם אי פעם היה לכם ממש משעמם, קודר וכהה בביקור על חוף הים? אם כן, רוב הסיכויים שביקרתם בחורף בזמן סערה רצינית. ביקור על החוף בדרך כלל נותן לנו את האפשרות לספוג את אור השמש, ואם אתם מעצבים בהשראת הים חשוב שתזכרו שהרבה אור טבעי הוא מוטיב עיקרי בעיצוב זה. לכן מקמו את הרהיטים העיקריים מול או בסמוך לחלון. השקיעו בווילונות שקופים ורכים שיזכירו לכם את הבריזה הקלילה בכל משב רוח שנכנס לחדר. בכדי להעצים את כמות האור בחרו בחלונות זכוכית ללא תריסים(ניתן אפילו להשתעשע בוויטרז' צבעוני) ואפילו בדלתות המשלבות זכוכית.

לסיום ולהשלמת המראה פזרו ברחבי הבית צדפים גדולים ומיוחדים, כוכבי ים ואפילו כדי זכוכית אותם תמלאו בחול ים וישמשו כמצע לזר פרחים מלאכותי או ערמה של אבני זכוכית בצבעי טורקיז, כחול, תכלת ושקוף.

כל שנותר הוא לקנות אקווריום עם דגים שהיפו את החוויה למושלמת.

ליועץ עיצוב - 072-3937673 או מלאו פרטים